Koroonaviirusest tulenev olukord Venemaal – teave turistidele

Tähelepanu! Venemaa ei luba välismaalastel riiki siseneda alates 18. märtsi ööst vastu 19. märtsi. Piirang ei kehti Venemaa alalistele elanikele ja neile välismaalastele, kes läbivad riiki lennutransiidiga. Riiki lubatakse vaid diplomaatiliste esinduste töötajad, lennukite ja laevade meeskonnad ning rahvusvaheliste rongide personal. Piirang lõpeb 1. mail. (Venemaa valitsuse pressiteade)

NB! Tulenevalt koroonaviiruse laialdasest levikust kehtestavad paljud riigid lühikese etteteatamisega erinevaid meetmeid (karantiin, massiürituste ärajätmine, kultuuriobjektide sulgemine jms). Oht sattuda karantiini või liikumiskeeldude aladele võib tekkida ootamatult. Samuti tuleb reisi planeerimisel olla valmis lennu- ja rongireiside ärajäämiseks.

Venemaa lennufirma Aeroflot katkestab alates neljapäevast, 19. märtsist kuni 30. aprillini lennud Moskva ja Tallinna vahel. Kõigil reisijatel, kellel on broneeritud Aerofloti lend pärast 19. märtsi, palume võtta kiiresti ühendust Aerofloti klienditeeninduse või oma reisikorraldajaga.

Seoses Eestis kehtestatud eriolukorraga ja koroonaviiruse kiire levikuga ei toimu alates 16. märtsist enamusi LuxExpressi rahvusvahelisi reise, sealhulgas liinil Tallinn-Peterburi-Tallinn. Vt lähemalt LuxExpressi kodulehelt.

Temptrans’i rahvusvahelistel liinidel, sh marsruudil Pihkva – Petseri – Tartu – Tallinn, ei toimu alates 17. märtsist väljumisi. Vt lähemalt Temptrans’i kodulehelt.

OOO “Sofia” rahvusvahelisel liinil Petseri – Tartu ei toimu väljumisi. Vt lähemalt bussifirma kodulehelt.

Venemaal viibides järgige nii Eesti kui Venemaa ametiasutuste teateid!

Venemaa reisiinfo

Terviseameti riskipiirkondade info

Terviseameti koroonaviiruse info

Välisministeeriumi koroonaviiruse info

Venemaa föderaalne tarbijakaitseteenistus Rospotrebnadzor

Venemaa koroonaviiruse riiklik koduleht 

Moskva linna koroonaviiruse koduleht

Peterburi linna infoleht

Peterburi linna teavitus võitlusest koroonaviirusega linnas

LuxExpressi koduleht

Ecolines’i koduleht

Rongiinfo

Pihkva oblasti kuberneri Mihhail Vedernikovi kehtestatud kord seoses koroonaviirusega

  • Registreerige reis

Hädaolukorras või kriisiolukorras saab välisministeerium pöörduda abi osutamiseks reisi registreerinud isikute poole. Reisiteatise saate täita Reisi targalt veebisaidil

  • Hoolitsege oma hügieeni eest ja vähendage tihedat kontakti teiste inimestega
  • Pese käsi hoolikalt ja regulaarselt seebiga
  • Vältige näo, eriti suu, nina ja silmade puudutamist
  • Vältige rahvarohketes kohtades liikumist

Hea teada!

Venemaale reisijad peaksid olema valmis võimude poolseks erikohtlemiseks. Lennujaamades ja maismaapiiridel võidakse mõõta reisijate kehatemperatuuri.

Praegu kehtib Moskva piires liikumist piirav erikord nendele isikutele, kes sisenevad Moskvasse koroonaviiruse kõrge riski piirkondadest. Eesti nende riikide hulka hetkel ei kuulu.

Võimalike karantiinimeetmete rakendamise valguses tuleks arvesse võtta näiteks endale vajalike retseptiravimite ja sularaha piisava varu olemasolu reisil.